Health, Safety & Environment

Live scannen beschikbaar voor SOFOS 360!

Het is nu mogelijk om met een handscanner een live verbinding te maken met een SOFOS 360 omgeving! Hierdoor kunnen scanacties direct en draadloos worden geregistreerd in SOFOS 360. Tevens is het nu mogelijk om informatie over de gevaarlijke stof van een gescande pot te tonen op het scherm van de scanner. Het ingeven van extra informatie is ook mogelijk. Hoe mooi en hoe makkelijk wil je het hebben!

Mogelijkheden live scannen voor SOFOS 360

Het live scannen omvat veel verschillende mogelijkheden en acties om uit te voeren. Vanuit het hoofdmenu zijn deze functies te kiezen:

  • Voorraadcontrole
    Deze functie controleert de voorraad in een bepaalde ruimte.
    Na de invoer van een ruimte en het scannen van de potten wordt er na de verwerking een overzicht getoond met daarin de gescande potten en de potten die volgens SOFOS 360 in die ruimte aanwezig zouden moeten zijn.
  • Uitgifte
    Na het scannen van de ruimte en het scannen van de potten wordt de potstatus op “Uitgegeven” gezet na de verwerking in SOFOS 360. Eventueel kan hierbij ook als extra informatie een medewerker, een project of een kostenplaats worden ingevoerd.
  • Terug naar magazijn
    Na het scannen van de potten wordt de status van de pot op “In magazijn” gezet na de verwerking in SOFOS 360.
  • Verbruiken
    Na het scannen van de potten wordt de status van de pot op “Verbruikt” gezet na de verwerking in SOFOS 360.
  • Verplaatsen
    Na het scannen van een ruimte en de potten wordt de potten verplaatst naar de gescande ruimte na de verwerking in SOFOS 360.
  • Terug naar leverancier
    Na het scannen van de potten wordt de status van de pot op “Terug naar leverancier” gezet na de verwerking in SOFOS 360.
  • Instellingen
    Hier kunnen instellingen voor de taal, de SOFOS 360-omgeving en inloggegevens worden ingesteld.
    Deze gegevens worden bewaard op de scanner.
  • Uitloggen
    Hiermee wordt de gebruikersnaam en wachtwoord leeggemaakt in het instellingenscherm.
Hoofdmenu SOFOS360 scanner

Hoofdmenu scanner

Hoofdmenu scanner

Potinformatie

Potgegevens weergeven op scannerscherm

Potgegevens weergeven op scannerscherm

Extra informatie

Extra informatie ingeven

Extra informatie ingeven

Verwerking van acties in SOFOS 360 en het afdrukken van etiketten

Na het uitvoeren van een scanactie kan deze gelijk vanaf de scanner worden doorgezet naar de SOFOS 360 webapplicatie. Wanneer een pot is uitgegeven of is verplaatst kan vanuit daar een etiket worden afgedrukt met de nieuwe ruimte. Een barcode en/of QR-code van het potnummer op het etiket maakt het wederom mogelijk om in de toekomst nieuwe scanacties zoals voorraadcontrole uit te voeren.

Alle scanacties worden na het doorzetten naar SOFOS 360 vastgelegd en zijn in te zien in de webapplicatie. Hierdoor kan altijd worden teruggekeken welke scanacties zijn uitgevoerd.

Verwerkingsscherm SOFOS 360

Hoofdscherm livescanner acties

Hoofdscherm livescanner acties

Detail verwerkingsscherm SOFOS 360

Details van een scanactie

Details van een scanactie

Overzicht features live scannen

  • Scan een pot met gevaarlijke stoffen en toon de informatie gelijk op het scherm van de handscanner!
  • Geen noodzaak meer om scannerbestanden uit te wisselen, alles live!
  • Live controle of potten wel de juiste status hebben voor de gekozen scanactie
  • Uitroepteken bij potten met een CMR-stof voor de bewustwording
  • Registreer uitgifte, verbruik of verplaatsing van potten
  • Geef gelijk een medewerker, project of kostenplaats mee door deze uit de lijst te kiezen
  • Ondersteuning voor het scannen van QR-codes, waardoor bijvoorbeeld kleine potetiketten kunnen worden gebruikt voor flesjes of potjes
  • Corrigeer per ongeluk gescande potten uit de lijst op het scherm voor verwerking in SOFOS 360
  • Registreer het terugsturen van potten naar magazijn of terug naar de leverancier
  • Voer een voorraadcontrole uit en ontvang gelijk een overzicht van de afwijkingen op het scherm
  • Alle scanacties zijn terug te zien in de SOFOS 360 webapplicatie van waaruit gelijk nieuwe etiketten kunnen worden geprint
  • Audit trail in SOFOS 360 met uitgebreide log-gegevens van de wijzigingen met o.a. vermelding van de actie, scanner gebruiker en exacte tijd
  • Beschikbaar in Nederlands en Engels
  • Ontvang updates van de app automatisch via Google Play
  • Ondersteunde scanner is vooralsnog de Unitech HT330, zoals reeds in gebruik bij veel SOFOS 360 gebruikers

Interesse?

Na het lezen van dit artikel geïnteresseerd in een demonstratie? Wij laten graag zien hoe fijn de scanner in de praktijk werkt. Nog geen gebruiker van SOFOS 360 en op zoek naar een betrouwbare partner om het register gevaarlijke stoffen op orde te krijgen en te houden? Neem dan contact met ons op voor meer informatie over de applicatie SOFOS 360. Een groot aantal organisaties in Nederland maken al jaren succesvol gebruik van deze complete webapplicatie waarmee op een gestructureerde manier invulling kan worden gegeven aan het 4-stappenmodel gevaarlijke stoffen van de Nederlandse Arbeidsinspectie.

Live scannen beschikbaar voor SOFOS 360!

18 augustus 2025|HSE Solutions|

Health, Safety & Environment

Live scannen beschikbaar voor SOFOS 360!

Het is nu mogelijk om met een handscanner een live verbinding te maken met een SOFOS 360 omgeving! Hierdoor kunnen scanacties direct en draadloos worden geregistreerd in SOFOS 360. Tevens is het nu mogelijk om informatie over de gevaarlijke stof van een gescande pot te tonen op het scherm van de scanner. Het ingeven van extra informatie is ook mogelijk. Hoe mooi

Nieuwe zeer zorgwekkende stoffen lijst per 10 juli 2025

11 juli 2025|HSE Solutions|

10-07-2025

Nieuwe Zeer Zorgwekkende Stoffen lijst per 10 juli 2025 beschikbaar

Het RIVM heeft op 10 juli 2025 de totale ZZS lijst bijgewerkt. De afkorting ZZS staat voor Zeer Zorgwekkende Stoffen. Op deze lijst staan stoffen welke gevaarlijk zijn voor de mens of het milieu, omdat ze kunnen leiden tot kanker of de voortplanting verstoren. Ook kunnen deze stoffen zich ophopen in de voedselketen. Voorbeelden van Zeer Zorgwekkende Stoffen zijn lood, koper

Nieuwe SZW lijst per 1 juli 2025 van kankerverwekkende stoffen en processen, mutagene of voor de voortplanting giftige stoffen, Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

1 juli 2025|HSE Solutions|

Health, Safety & Environment

Nieuwe SZW lijst per 1 juli 2025 van kankerverwekkende stoffen en processen, mutagene of voor de voortplanting giftige stoffen, Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Elk jaar sterven er in Nederland zo’n 3.000 mensen door blootstelling aan gevaarlijke stoffen op het werk. Met name CMR stoffen brengen hoge risico’s met zich mee voor de gezondheid van de werknemers. Kanker door werken met kankerverwekkende stoffen (carcinogenen) is met 2.100

Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de hse nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van arbo, veiligheid en milieu

*Verplicht veld
2025-08-18T15:19:06+00:0018 augustus 2025|HSE Solutions|
Terug naar boven